Дніпроазот

Дніпроазот

Акціонерне товариство, виробляє хімічні речовини, є монополістом з виробництва хлору для системи водопостачання в Україні

АТ «Дніпроазот»  виробляє азотні добрива, аміак, хлор, та інші хімічні речовини. Є монополістом з виробництва рідкого хлору для очищення питної води.

Голова правління – Сидоров Сергій  Леонідович

Промислові потужності розташовані в Камянському Дніпропетровської області.

АТ через своє монопольне становище в галузі виробництва рідкого хлору має вирішальний вплив на водопостачання в Україні. Через те, що українські муніципальні водоканали ще не переходять на гіпохлорит, як на більш сучасний реагент,  «Дніпроазот» лишається єдиним постачальником.

Влітку 2018-го року «Дніпроазот» оголосив про припинення своєї роботи через занизькі ціни на хлор, за якими у нього купували рідину водоканали – через те, що ціна хлору, як компоненту в процесі очищення води, є складовою тарифу, та не може перевищувати певний поріг, який тоді був значно нижче ринкової ціни. Після цього Антимонопольний комітет ухвалив, що підприємство може встановлювати ціни на хлор на свій розсуд.

Станом на початок грудня 2019-го загальна виручка АТ «Дніпроазот» з прямих поставок на комунальні та державні підприємства становили 820 мільйонів гривень

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Через низку офшорних фірм «Дніпроазотом» володіє Ігор Коломойський. Робітники підприємства брали активну участь в мітингах проти Приватбанка й Нацбанка восени 2019-го року. Так, разом з «Нікопольським заводом феросплавів» «Дніпроазот» намагався викупити паркувальний майданчик перед головним офісом «Приватбанку» в Дніпрі. А особи в спецодязі с написами «Дніпроазот» брали участь в мітингу під НБУ та намагались прорватись до його будівлі разом з іншими.

Також, «Дніпроазот» разом з іншими підприємствами Коломойського купував електроенергію, імпортовану з Росії .