Укртатнафта

Укртатнафта

Власник єдиного в Україні нафтопереробного заводу, відтак має істотний вплив на цінову кон'юнктуру в галузі паливно-мастильних матеріалів.

Укртатнафта володіє єдиним в Україні нафтопереробним заводом – Кременчуцьким НПЗ, який є основним активом компанії. Переробляє нафту на бензини різних марок, дизельне паливо, моторні мастила, мазути, та інші продукти крекінгу. Має пряму комунікацію з нафтопроводами Росії через мережу «Укртранснафти».

Голова правління – Овчаренко Павло Володимирович.

43% підприємства належать НАК «Нафтогаз», ще 38% належать групі «Приват» через шість кіпрських офшорів.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Група «Приват», власниками якої є Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський, формально володіє більш ніж третиною в статутному капіталі підприємства. В 2007-му році «Приват» отримав оперативний контроль над підприємством та укомплектував його своїм топ-менеджментом. Російська «Татнєфть» та її головний акціонер – уряд російської республіки Татарстану (сумарна доля 37,6% статутного капіталу) – були усунуті від прийняття рішень.

За підсумками тяжби, що тягнулась більше 10 років, Міжнародний арбітраж Парижу присудив стягнути з України 112 мільйонів доларів компенсації за дії групи «Приват».

Також «Укртатнафта» з приходом до влади Володимира Зеленського отримала підряд на 114 мільйонів гривень на постачання мазуту на теплові станції «Центренерго». Це сталось після того, як куратором «вугільної» енергетики став Віталій Беляков, якого пов’язують з Коломойським.