Активісти «Демократичної Сокири» зібрались у середу, 8 липня, під стінами Конституційного Суду та влаштували перфоманс під назвою «Суд за 89 мільярдів гривень». (5 Канал)
Представники Д7 відтворили судове засідання під головуванням судді Конституційного Суду Олександра Тупицького. КСУ вирішує питання щодо відповідності Конституції закону про Фонд гарантування вкладів фізосіб. Справу було відновлено через 4 роки.
Як повідомляє Еспресо. Голова ФГВФО Світлана Рекрут просила президента України Володимира Зеленського скликати Раду Національної безпеки України через загрозу державного масштабу в економічній сфері через відновлення справи про конституційність створення установи.
«Задоволення КСУ конституційного подання в повному обсязі миттєво виведе за межі правового поля весь інститут системи гарантування вкладів, виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків», - голова Фонду в листі до Зеленського.
Один із співзасновників «Демократичної Сокири», Антон Швець, зауважив, що від результату цього судового засідання залежить подальше функціонування банків, а також цей позов може загрожувати націоналізації «ПриватБанку».
«Якщо на думку Конституційного суду, Фонд не є державним органом, значить його рішення немає необхідності виконувати, а його керівництво діє з перевищенням повноважень, тому що ніяких повноважень їм КСУ не залишає. Це той самий правовий хаос і параліч. Це, по суті, скасування Фонду гарантування, але в більш згладжених формулюваннях. Типу ми не скасували сам Фонд, просто поставили під сумнів його повноваження. Але держорган, який позбавили права бути держорганом, це, по суті, приватна лавочка з нульовими правами. Це навіть гірше, ніж скасування, тому що незрозуміло, що робити з Фондом в такому випадку», — заявив він.
«Скасування Фонду гарантування вкладів призведе до паралічу нашої банківської і фінансової системи, дозволить Коломойському (і не тільки йому пред'явити) до держави позови на 89 млрд грн і взагалі повністю зруйнує всю правову конструкцію навколо українських банків. Крім того це підвісить ПриватБанк в повітрі і дозволить Коломойському почати його «віджим». Все це рикошетом вдарить по нашій економіці, яка перебуває в не найкращому стані в зв'язку зі світовою економічною кризою і вітчизняними загороджувальними заходами», — підкреслив політик (Еспресо).
Засідання проходило у закритому режимі та було перенесено на 9 липня.