Заборгованість авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) за аеронавігаційне обслуговування з урахуванням штрафних санкцій становить близько 1 млрд грн.
Про це в.о. директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України ( «Украерорух») Андрій Ярмак повідомив в інтерв'ю ЦТС, передає БізнесЦензор.
«Загальний порядок цифр такий, однак ця сума включає і плату за надані послуги, і штрафні санкції, і поточні платежі», — підтвердив Ярмак.
За словами глави «Украероруху», зараз МАУ відновила оплату послуг, що надаються, проте ще не представила пропозицій щодо врегулювання заборгованості.
«Після мого призначення на посаду ми активізували діалог. Авіакомпанія відновила оплату, але при цьому ми чекаємо пропозиції про те, яким чином вона планує реструктуризувати наявні фінансові зобов'язання», — сказав Ярмак.
При цьому глава держпідприємства зазначив, що у інших авіакомпаній значних боргів перед «Украерорухом» немає.
«Як правило, всі компанії оплачують рахунки вчасно», — додав Ярмак.
Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій в інтерв'ю РБК-Україна заявив, що МАУ обговорює графік погашення боргів з «Украерорухом».
Як повідомлялося, авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» закінчила 2018 рік з чистим збитком 2,7 млрд грн, що в 8,9 рази перевищує показник 2017 року.
Авіакомпанія МАУ заснована в 1992 році. Згідно з даними системи розкриття інформації НКЦБФР і держреєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців, 100% прямо або опосередковано контролює кіпрська «Онтобет Промоушінз Лімітед», бенеціфіари якої не розголошуються. Одним з кінцевих бенефіціарів авіакомпанії є олігарх Ігор Коломойський, якому, за його словами, належить 25% компанії.
Раніше керівництво МАУ неодноразово вимагало надання державою компенсацій збитків, пояснюючи їх необхідністю обльоту повітряного простору Сходу України, Криму і території РФ, високими акцизами на авіаційне паливо і завищеними ставками на аеронавігаційне обслуговування.
Співвласник МАУ Арон Майберг заявляв, що за останні 5 років авіакомпанія переплатила $ 216 млн через необхідність обльоту Сходу України, Криму і території РФ.
При цьому борг авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) перед держпідприємством «Міжнародний аеропорт Бориспіль» становить близько 300 млн грн. Крім того, авіакомпанія має заборгованість перед Державіаслужбою, яку оскаржує в судах.
В даний час до складу флоту МАУ входять 42 авіалайнера різних модифікацій, включаючи 28 середньомагістральних Boeing 737 NG із середнім віком 9,7 років. Середній вік парку авіакомпанії — 11,6 років.
МАУ виконує понад 1100 регулярних рейсів в тиждень. Базовим аеропортом є міжнародний аеропорт «Бориспіль»