Як повідомляє Корреспондент.net: Колишній голова Національного банку України, Яків Смолій, припустив, що до тиску на керівництво НБУ, в результаті якого він пішов у відставку, може бути причетний олігарх Ігор Коломойський, колишній власник ПриватБанку. Цю думку екс-глава НБУ висловив в своєму інтерв'ю виданню Лівий берег, яке було опубліковано в понеділок, 6 липня.
«Якщо простежити лінію подій навколо ПриватБанку, є припущення, що до цього, мабуть, може бути причетний Коломойський, щоб послабити вплив Національного банку в судах всередині країни і за кордоном. Але це припущення», — відзначив він.
Яків Смолій, вважає, що тиск на НБУ почався ще восени 2019 року.
«З тих сфабрикованих, на мою думку, корупційних скандалів, коли двох осіб (співробітників Нацбанку) заарештували за спробу отримати хабар. І де ці справи? Тоді ж почалися і мітинги. Місяць барабанили тут (біля будівлі НБУ) під стінами. Місяць біля будинку, де я живу: коні, люди, оркестри, похоронні марші. Ми були змушені з дружиною жити у квартирі, адресу якої вони не знали. Група каналу 1+1 приїжджала в будинок, де живе моя дочка. Для чого?« — наголосив він.
Нагадуємо, що в листопаді під НБУ дійсно проходили кількатижневі акції протесту за участю людей, одягнутих в жилети підприємств, частина яких належить, чи знаходиться під впливом Ігоря Коломойського. Як повідомляє УНІАН, там були представники таких підприємств: Запорізький завод «Феросплав», «Нікопольський завод», «Марганецький ГОК», «Покровський ГОК», «ДніпроАзот», «Дніпровський металургійний завод», завод «Дніпровська сталь», «Побузький феронікелевий комбінат». «Нікопольського заводу феросплавів» та «Дніпроазот».
Смолій уточнив, що тиск чинився переважно на нього, а також на першого заступника глави НБУ Катерину Рожкову. Згодом тиснути почали і на заступника голови правління НБУ Олега Чурія, відповідального за валютну політику Нацбанку.
На думку колишнього голови Національного банку, метою нібито сфабрикованих корупційних справ була дискредитація керівництва НБУ.
Також, раніше Смолій повідомив, що перед відставкою зустрічався з президентом Володимиром Зеленським та з контексту розмови з ним зрозумів, що треба подати у відставку.
Нагадаємо, 3 липня Рада проголосувала за відставку Смолія, який ввечері 2 липня подав заяву про звільнення за власним бажанням. Своє рішення він пояснив політичним тиском на центробанк.