Герус Андрій

Герус Андрій Михайлович

Український політик, депутат Верховної ради, голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, головний лобіст інтересів Ігоря Коломойського в галузі енергетики

Народився у шахтарській сім'ї. Закінчив економічний факультет Львівського університету ім. Франка (спеціальність «Економічна кібернетика»), отримав ступінь МВА у Гренобльській школі бізнесу (Лондон).

2003-2007 — аналітик інвестиційної діяльності, директор з торгової та інвестиційної діяльності у концерні «Галнафтогаз». З 2007 до 2014 року — директор з інвестиційної діяльності Concorde Capital. З 2015 року — виконавчий директор Concorde Capital.

2014-2015 — член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)

2015 — кандидат у депутати Київради від партії «Самопоміч». З 2017 року — голова громадської організації «Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг». Був одним із головних критиків формули паливного ціноутворення «Роттердам плюс».

Член команди кандидата у президенти 2019 року Володимира Зеленського. Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 17 у списку.

Ще за місяць до обрання був названий кандидатом на посаду голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу у Верховній Раді України IX скликання, а обраний 29 серпня 2019 року головою комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у Верховній Раді України IX скликання.

Був призначений представником Президента в Кабміні, і звільнений з цієї посади 11-го листопада 2019-го року, через пропуски засідань Кабіміну, які пояснив своєю завантаженістю

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Вважається головним публічним лобістом інтересів Ігоря Коломойського в галузі енергетики. На посаді голови профільного парламентського комітету пролобіював правки до ЗУ «Про ринок електроенергії», які дозволили купувати електроенергію в країн, які не входять до ЄС. Через два тижні після цього компанії Коломойського першими почали імпорт з Росії. Також Геруса звинувачували в лобіюванні зниження цінових обмежень на ринку, також на користь Коломойського.