Філатов Борис

Філатов Борис Альбертович

Міський голова Дніпра

Починав як адвокат зі спеціалізацією на корпоративних конфліктах.

У 2005 році Борис Філатов відійшов від активної адвокатської діяльності й захопився журналістикою. З 2005 до 2010 був автором і ведучим телепрограми «Губернські хроніки» на регіональному 9 каналі, який пов'язують з групою «Приват».

У 2010 пішов з 9 каналу і став вести передачу під назвою «Губернські прогнози» в ефірі Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії (ДОДТРК) на 51 каналі. 

24 листопада 2015 року написав заяву про складання повноважень народного депутата України, однак 26 листопада Верховна Рада не підтримала його заяву і повноваження були зняті лише через місяць, 24 грудня. При цьому в одномандатному виборчому окрузі Філатова нові вибори до квітня 2016 року так і не відбулися, адже питання позбавлення повноважень депутата ще не було остаточно вирішено.

Восени 2015 року був висунутий партією «УКРОП» на посаду міського голови Дніпропетровська. У першому турі виборів 25 жовтня посів 2-ге місце, набравши 35,77 % голосів виборців. У другому турі 15 листопада здобув перемогу, набравши 52,31 % голосів (184 874) виборців.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Зв'язок з Коломойським простежується з кінця 90-х років, коли Філатов співпрацював з групою «Приват» у низці справ та корпоративних конфліктів. В 2014-му році був заступником Ігоря Коломойського в Дніпропетровській ОДА. Виграв в 2015-му році на мерських виборах за його опосередкованої підтримки, але потім розірвав з ним відносини, переключившись цілковито на «групу Порошенко». З приходом до влади Володимира Зеленського знаходиться у конфлікті з Коломойським, якого звинуватив у «рейдерській атаці на місцеве самоврядування Дніпра».