Гетманцев Данило

Гетманцев Данило Олександрович

Доктор юридичних наук, професор, адвокат, власник юридичної компанії, президент Асоціації податкових радників, член Європейської асоціації податкових професорів. Входить до складу Академічного комітету EATLP.

Данило Олександрович протягом шести років, починаючи з 2000 року, працював у Київському національному університеті імені Тараса Григоровича Шевченка на посаді асистента. Гетманцев Данило прославився, коли його ім'я увійшло до списку ста кращих юристів України, які стали відомими завдяки своїм проривам у сфері банківського, фінансового та податкового права. Данила Олександровича нагородили різними грамотами Верховного Суду України за сумлінну працю у напрямку права і вагомий особистий внесок у розвиток системи судочинства.

У 2004 році отримав свідоцтво, завдяки якому має право займатися адвокатською діяльністю.

Починаючи з 2007 року, впродовж шести років працював на посаді доцента кафедри конституційного та адміністративного права, потім — адміністративного права, а згодом — фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка.

Через дев'ять років після початку викладання Данило Гетманцев став одним з учасників Європейської асоціації податкових професорів. Офіційно церемонію про його вступ до складу Асоціації проводили 2 червня 2016 року в Мюнхені, в Інституті податкового права і публічних фінансів Макса Планка. Тут Данило Олександрович став відомим, як перший член Асоціації від України серед трьохсот п'ятдесяти професорів з усього світу. Вже через два роки він увійшов до складу Академічного комітету EATLP.

У 2019 під час парламентських виборів представив свою кандидатуру від партії «Слуга народу» і пройшов до Парламенту під №20 за списками. Займається питаннями оподаткування, публічних фінансів і банківського права.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Наполегливо лобіює власний законопроект 1210, вигідний Коломойському, щодо підвищення ренти з залізорудних видобувних комбінатів. Перед початком просування цього законопроекту Ігор Коломойський зазначав, що «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новінського отримує надприбутки від видобутку, та він покладе цьому край.

Також Гетманцев оголосив, що його комітет, як профільний, не погодить законопроект, який би унеможливлював повернення Приватбанку та інших банків їхнім колишнім власникам через суди. Прийняття цього закону станом на початок 2020-го року є ключовою умовою для співробітництва МВФ з Україною.