Гудима Дмитро

Гудима Дмитро Анатолійович

Суддя Великої палати Верховного суду

Народився у Львові 27 липня 1982 року. З 2010 року — доцент кафедри теорії та філософії права Львівського національного університету імені Івана Франка. Одночасно працював адвокатом.

Посада судді Верховного суду стала першою суддівською посадою Гудими. В 2016-му році він подав свою кандидатуру, та отримав найвищий бал серед інших кандидатів на заняття вакансії в Верховному суді.

Входить до складу Комісії з питань правової реформи, яка була створена Володимиром Зеленським в серпні 2019-го року.

Відчим Михайло Наконечний володіє часткою в ПрАТ «Геотехнічний інститут», яке займається вишукувальними й геологічними роботами, головні підрядники – газо- та нафтотранспортні підприємства. Тендерна виручка ПрАТ за останні чотири роки складає 15,77 мільйонів гривень.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Входить до суддівської колегії Великої палати Верховного суду, яка зараз (станом на березень 2019-го року) розглядає «справу Суркісів» — законність примусової конвертації депозитів Суркісів, як пов’язаних осіб (процедура bail-in) у статутний капітал Приватбанку під час його націоналізації. Під час розгляду виявив свою ангажовану на користь Суркісів позицію.

 Так, Гудима опонував фактам, що дружина Григорія Суркіса є пов’язаною особою з колишнім власником Привату Ігорем Коломойським, через спільне володіння телеканалом «1+1» через офшорні фірми. Також в суді він наполягав на тому, що Нацбанк, як регулятор галузі, нічого не зробив для захисту Суркісів, і ставив під сумнів їхні свідчення в Лондонському суді, де вони вже визнали себе пов’язаними з Коломойським особами.