Корбан Геннадій

Корбан Геннадій Олегович

Бізнесмен, політичний діяч. Колишній голова партії «УКРОП»

У 1990—1991 роках працював брокером на Московській біржі «Центр союз» і Російській товарно-сировинній біржі.

У 1992 році повернувся до рідного Дніпропетровська зі стартовим капіталом, завдяки якому створив брокерську контору «Україна».

У 1994 році заснував інвестиційну компанію ВАТ «ІК Славутич Капітал», був головою ради директорів.

З 2001 року — голова Наглядової ради ВАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат».

2005 року увійшов до складу Наглядової ради української нафтогазовидобувної компанії «Укрнафта».

Бізнес сконцентрував на первинній приватизації, торгівлі цінними паперами, а також будівництві великих офісних та торгових центрів у Києві та Дніпрі. Інвестував значні кошти в акції низки «блакитних фішок» в Україні та за кордоном.

У березні 2014 після призначення Ігоря Коломойського головою Дніпропетровської ОДА Корбан обійняв посаду керівника апарату облдержадміністрації і де-факто здійснював оперативне керівництво областю. Геннадій Корбан покинув пост керівника апарату в кінці березня 2015 року.

12 липня 2015 року очолив політичну партію «УКРОП» («Українське об'єднання патріотів»), від якої висувався на липневих проміжних виборах до Верховної Ради України в Чернігові. Із результатом 14,76 % голосів «за» посів друге місце, поступившись кандидату від Блоку Петра Порошенка Сергію Березенку.

12 вересня 2015 року партія «УКРОП» висунула Геннадія Корбана кандидатом в мери Києва на місцевих виборах 25 жовтня 2015. Таке рішення було прийнято на з'їзді партії одноголосно. За результатами виборів посів десяте місце, отримавши 2,61% голосів. В цілому по країні партія «УКРОП» під його керівництвом набрала 7,5% голосів, що склало понад мільйон виборців.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Багато років Корбан знаходився в тісному зв’язку з Ігорем Коломойським. Деякі вважають Корбана «молодшим партнером» Коломойського, деякі — «постійним підрядником» в низці корпоративних конфліктів. В 2015-му році між ними почався конфлікт, який тривав близько двох років. Зараз протистояння вщухло.