Суркіс Григорій

Суркіс Григорій Михайлович

Народний депутат, політики, спортивний функціонер

1998—2006: народний депутат України III і IV скликань, член фракції СДПУ (о). Довгий час входив у керівні органи партії.

Народний депутат України ІІІ та IV скликання. Заступник голови Комітету, член Комітету з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму Верховної Ради України. Уповноважений представник фракції СДПУ(о) у Верховній Раді України (1998—2002 років).

Народний депутат України IX скликання від партії «Опозиційна платформа — За життя», № 17 у списку. На час виборів: президент ГО Товариство «Україна – Китай», член партії «Опозиційна платформа — За життя». Проживає в місті Києві. Секретар Комітету з питань молоді і спорту Верховної Ради України (з 2019 року).

Президент Федерації футболу України з 2002 по 2012 роки, зараз обіймає посаду її почесного президента.

Разом з братом Ігорем через офшорні фірми володіє пакетами акцій в низці обленерго. Власник «А-банку», будівельного бізнесу.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Брати Суркіси – давні партнери Коломойського у низці проектів. Так, «А-банк» братів Суркісів мав єдину клієнтську базу та операційну систему з «Приватбанком».  Разом з ним вони мають частки в різних обленерго. Брат Григорія Ігор вказаний як кінцевий бенефіціар та власник істотної частки телеканалу «1+1» Ігоря Коломойського. Також, Коломойський був присутній на дні народження Григорія Суркіса у вересні 2019-го року. Зараз брати Суркіси подали позов, вимагаючи скасувати примусову конвертацію їхніх вкладів в статутний капітал Приватбанку, як повязаних з власниками осіб, під час його націоналізації.

Цікаві матеріали