Ткачук Олег

Ткачук Олег Степанович

Суддя Великої палати Верховного суду, колишній голова Ради суддів

Народився 12 лютого 1967 р. у с.Василівка Попільнянського району Житомирської області.

Отримав вищу профільну освіту в Українській державній юридичній академії, закінчивши її в 1994-му році.

Майже одразу, у грудні був 1994 р. обраний суддею військового суду Калинівського гарнізону (Чернівці). Протягом наступних 16 років працював в системі військових судів першої та апеляційної інстанцій, отримав ранг полковника юстиції.

Після ліквідації системи військових судів у 2010-му році перейшов до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

У листопаді 2017-го призначений на посаду судді Верховного Суду. У грудні того ж року був обраний до складуВеликої палати Верховного Суду.

Дружина працює нотаріусом в Києві.  

В березні 2018-го року був обраний головою Ради суддів – вищого органу суддівського самоврядування України.  

В липні 2019-го Ткачук полишив посаду голови Ради, пославшись на усунення потенційного конфлікту інтересів через свою участь в конкурсі на посаду судді Конституційного суду, за проведення якого відповідає саме Рада суддів. За два тижні до цього Олег Ткачук оголосив про тиск з боку Офісу Президента, яка нібито намагалась зірвати позачерговий з’їзд Ради.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Як суддя Великої палати Верховного суду, бере участь у розгляді «справи Суркісів», які зараз оскаржують законність конвертації своїх депозитів в статутний капітал Приватбанку під час його націоналізації через свою пов'язаність з Ігорем Коломойським. Під час розгляду справи виявив свою прихильність до Суркісів, висуваючи необгрунтовані претензії до іншої сторони.

 Так, Ткачук вимагав довести, що Суркіси, як пов’язані особи, отримували більші проценти за своїми депозитними вкладами, ніж інші вкладники банку, і ставив під сумнів пов’язаність дружини Суркіса зі своїм чоловіком. Висував претензії щодо того, що НБУ відреагував на пов’язаних осіб лише в 2016-му році, а не раніше – хоча раніше відповідної нормативної бази не існувало.