Дубінський Олександр

Дубінський Олександр Анатолійович

Український журналіст, блогер, ведучий програми «Гроші» і керівник творчої групи департаменту журналістських розслідувань телеканалу «1+1»; український політик, народний депутат України 9-го скликання від партії «Слуга народу». Заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

У 2004—2009 року працював у газеті «Экономические известия».

З травня 2009 по травень 2010 року працював головним редактором журналу «Weekly.ua».

З 2009 року вів блоги на сайті «Української правди». З певного моменту редакція видання почала застерігати, що журналіст є необ'єктивним. «Обережно! Редакція підозрює, що цей автор виконує своїми постами певні завдання. Враховуйте це під час читання», — зазначається в підписі. Останній блог було опубліковано в середині 2015 року.

У 2010 році став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань «1+1». У 2014 році ведучим програми «Гроші». З 2012 року під керівництвом Олександра Дубінського на каналі «1+1» почала виходити програма «Українські сенсації». За інформацією партії «Слуга народу», є креативним продюсером програм «Українські сенсації» і «Секретні матеріали» на «1+1».

У квітні 2017 року запустив персональний сайт-блог Dubinsky.Pro. З травня 2017 року активно веде відеоблог на YouTube.

На позачергових виборах до Верховної Ради України 2019 року балотувався як мажоритарник по 94-му округу в Київській області (міста Васильків і Обухів, Васильківський і Обухівський райони) від партії «Слуга народу». Безпартійний. Кандидат став першим, проти кого під час передвиборчої кампанії виступив рух «Відсіч» у межах кампанії «Червоні лінії». На виборах переміг, ставши народним депутатом Верховної Ради України 9-го скликання.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Доказів прямої підпорядкованості Дубінського Коломойському чи отримання вказівок досі не знайдено. Втім, є низка непрямих ознак цього, про що зазначає значна кількість незалежних один від одного осіб та інституцій. 

Так, за оцінкою НУО «Детектор медіа», коли Олександр Дубінський почав працювати керівником департаменту журналістських розслідувань на «1+1» у 2010 році, він став чітко та послідовно відстоювати інтереси власника каналу Ігоря Коломойського.

Так, окремі випуски «Українських сенсацій» мають ознаки політичного замовлення. Зокрема, йдеться про випуск від 23 березня 2019 року «50 відтінків Порошенка», де тодішнього Президента України звинуватили у створенні злочинного угрупування на території Молдови і причетності до вбивства свого брата Михайла.

Також оглядачі називали критику Дубінського на адресу Кабміну Олексія Гончарука інспірованою Коломойським. В ангажованості Коломойським Дубінського звинуватив колишній член команди Коломойського, мер Дніпра Борис Філатов. Експерт Сергій Фурса теж зазначив, що Дубінський транслює те, що хоче Коломойський. І нарешті, як представник Верховної Ради, Дубінський делегований до відбору незалежних директорів наглядових рад державних банків, до яких, серед інших, входить і «ПриватБанк».