Прокопенко Олександр

Прокопенко Олександр Борисович

Суддя Великої палати Верховного суду

Народився у селі Токарі 5 січня 1966 року.

З 199З року працював суддею Ковпаківського районного суду Сумської області. В 1998-2009 роках – суддя і заступник палати у кримінальних справах Апеляційного суду Сумської області. В 2009-му році призначений суддею Верховного суду.

Отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності за низкою критеріїв – прийняття рішення, яке було потім двічі вдало оскаржено в Європейському суді з прав людини, заниження ціни придбаного «Лексуса» приблизно втричі, приватизація службової квартири, членство в  Комуністичній партії Радянського союзу.

Також, в 2015-му році Прокопенко входив до суддівської колегії, яка повернула спецдозволи ТОВ «Голден Деррік» Миколи Присяжнюка, Едуарда Ставіцького та Юрія Іванющенка на розробку нафтогазових родовищ. Зараз «Голден Деррік» перейменовано в  «Іст Петролеум», надежить воно Павло Фуксу, та ці родовища виведені на інші офшорні фірми.

Дружина Прокопенка Наталія Миколаївна працює в Військово-медичному управлінні СБУ, син Богдан — детектив Головного підрозділу детективів НАБУ

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Відзначився ангажованою позицією підчас слухання «справи Суркісів» — щодо примусової конвертації депозитів Суркісів, як пов’язаних осіб (процедура bail-in) у статутний капітал Приватбанку під час його націоналізації.

Так, Прокопенко висував претензії, чому представники Нацбанку та Приватбанку зробили забагато експертиз, чому права власників банку недостатньо захищені,  і що пов’язані особи не можуть у достатній мірі захистити свої права.