Демченко Сергій

Демченко Сергій Олексійович

Юрист, народний депутат з «групи Коломойського»

народився 13 березня 1976 року в місті Дніпро.

У 2003 році, після отримання свідоцтва і права займатися адвокатською діяльністю, відкрив власну юридичну компанію «Позитив».

 В 2013-му році Сергій Демченко, як голова громадської організації «Український правозахисний альянс», взяв участь в тиску на партію «Батьківщина», подаючи низку позовів та заяв щодо джерел її фінансування. ЗМІ відносили ці дії до координованих Андрієм Портновим, який тоді займав посаду заступника голови Адміністрації Президента Віктора Януковича.

З 2013 по 2014 рік Сергій Демченко обіймав посаду помічника Міністра юстиції з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини. У 2015 році Сергій Демченко як адвокат у суді захищав суддю Оксану Царевич, яка переслідувала автомайданівців під час Революції Гідності

У 2015 році був обраний депутатом Дніпровської міської ради від партії «Україна майбутнього» Святослава Олійника. У міськраді працював в постійній комісії з питань розвитку місцевого самоврядування та партнерських стосунків.

Вже багато років Демченко входить до так званої «групи Олійника»  - політика, наближеного до Ігоря Коломойського. Колі Ігор Коломойський в 2014-му році був призначений на посаду голови Дніпропетровської ОДА, то він зробив своїм заступником Святослава Олійника. Зараз Олійник посідає посаду голови Дніпропетровської обласної ради.

У 2019 році Демченко був обраний до Верховної ради від партії «Слуга народу» на виборчому окрузі № 29 в Дніпрі (частина Амур-Нижньодніпровського району міста Дніпра, Дніпровський, Петриківський райони). В парламенті входить до Комітету з питань правової політики

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Олійник, до близького оточення якого входить Демченко, афілійований з Коломойським. Безпосередня належність Демченка до «групи Коломойського» стала зрозуміла під час розгляду в Верховній Раді «антиколомойського закону» — 2571-д. Під час першого голосування 31 березня був відсутній.

Потім Демченко був одним з нардепів, які влаштували «поправочний спам» до законопроекту, та подав до другого читання 1463 правок. Під час голосування в другому читанні 13 травня він утримався.

Також Демченко зареєстрував законопроект, який забороняє мітинги під судами, під час розгляду «справи Суркісів» — пов’язаних з Коломойським колишніх вкладників «Приватбанку».