Купрій Віталій

Купрій Віталій Миколайович

Політик

У 1991 році у віці 18 років Віталій стає засновником і директором малого підприємства «ОСБЕНД». Упродовж майже 4 років він займався торгівлею оргтехнікою, одягом та відеоапаратурою.

Наприкінці 1994 року зайнявся імпортом товарів з Туреччини. Цьому він присвятив майже 10 років свого життя. Починав із торгівлі верхнім одягом на ринках Дніпра та Кам'янського. Наступного року на підприємця працювало близько двадцяти робітників.

У 1997 Віталій разом зі своєю родиною придбали магазин в центрі Кам'янського й організували в ньому продаж одягу.

У 2004 магазин був зданий в оренду, а Купрій зайнявся бізнесом у сфері нерухомості та зовнішньої реклами.

До 2006 року працював на виборчих кампаніях партії «Наша Україна» у її центральному апараті в Києві.

У 2008 році балотувався на позачергових виборах мера Кам’янського.

У 2010 році був обраний депутатом Кам’янської міської ради за списком від партії «За Україну!», був членом партії на той момент.

У 2012 балотувався як самовисуванець на виборах до ВР 7 скликання по 30 округу (Баглійський, Дніпровський, частина Заводського району м.Кам’янське).

У 2012—2014 роках був членом ВО «Свобода».

Народний депутат України 8-го скликання по виборчому округу №29 (частина АНД району м.Дніпра, Дніпропетровський та Петриківський райони) від БПП «Солідарність». З 2015 року не належить до жодної з фракцій (вийшов з фракції БПП). Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Наразі працює над створенням власної партії.

У 2019 році балотувався на посаду Президента України як безпартійний самовисуванець.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Є одним з активних публічних лобістів інтересів Коломойського. Зблизився з ним в 2014-му році, коли Коломойський очолював Дніпропетровську ОДА. Тоді Купрій був його радником по боротьбі з корупцією та організованою злочинністью. Коли Купрій балотувався до Верховної Ради, низка ЗМІ прямо називала Купрія «людиною Коломойського». У Парламенті  саме Купрій надсилав депутатські запити до Генпрокуратури, аби дізнатись, чи існують кримінальні провадження стосовно Коломойського. Очільник партії «УКРОП», що була проектом Корбана та Коломойського.