Селіваненко Володимир

Селіваненко Володимир Павлович

Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Народився 15 вересня 1958 у селищі міського типу Іванків, Київської області.

Освіта вища. У 1981 отримав диплом спеціаліста юриста Київського ордена Леніна державного університету імені Тараса Шевченка.

З 1981 по 1993 рік працював на посадах юрисконсультанта, старшого юрисконсультанта, а також начальником договірно-правового відділу різних підприємств.

У 1993 році працював прокурором відділу прокуратури Київської області.

Суддівська кар’єра:

З листопада 1993 по березень 2003 року працював на посаді заступника начальника управління узагальнення практики застосування законодавства, а потім начальником (суддею) відділу формування арбітражної практики. З березня 2003 року по 2017 рік працював заступником голови судової палати з розгляду справ, пов'язаних із захистом права на об'єкти інтелектуальної власності у Вищому арбітражному суді України (згодом – Вищий господарський суд України);

З 2017 по теперішній час займає посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

З грудня 2004 року – заслужений юрист України.

 

Зв’язки згідно декларації:

Син судді — Селіваненко Володимир Володимирович з 2014 по 2016 роки працював на посаді головного консультанта у Вищому господарському суді України.

avatar-img

Зв'язки з Коломойським

Приймав рішення на користь підприємств пов’язаних з Ігорем Коломойським у таких справах:

 

1) 8 травня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Селіваненко В.П. (головуючий), Булгакової І.В. і Пількова К.М., за участю помічника судді Лазарєвої О.С. (за дорученням головуючого судді), була розглянута справа №  910/9971/17. У постанові по справі було прийняте рішення не задовольнити скаргу Антимонопольного Комітету України на рішення судів про штраф нафтяним компаніям Ігоря Коломойського: «Укртатнафта» і «НПК Галичина». Загальну суму змови на нафтових аукціонах оцінюють на загальну суму 1,3 мільярди гривень (Корреспондент).

 

2) 19 серпня 2019 У справі № 916/1058/18 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Селіваненко В.П. (головуючий), Булгакової І.В. і Пількова К.М. було розглянуто матеріали касаційної скарги ТОВ "Гаджибей" та заяву НБУ про зловживання ТОВ "Гаджибей" процесуальними правами на ухвалу Південно-Західного апеляційного господарського суду від 28.02.2019 за позовом НБУ України до ТОВ "Гаджибей" про звернення стягнення на предмет іпотеки, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача — публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Приватбанк".

Суд ухвалив рішення відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ТОВ «Гаджибей» на ухвалу Південно-Західного апеляційного господарського суду від 28.02.2019 зі справи № 916/1058/18.

Заяву НБУ про визнання дій зловживанням процесуальними правами, залишення касаційної скарги без розгляду та стягнення штрафу відхилити(Ліга: Закон).